"Przyjdźcie , z radością śpiewajmy Panu,
wznośmy okrzyki ku chwale opoki naszego zbawienia.
Stańmy przed obliczem Jego z uwielbieniem,
Z weselem śpiewajmy MU pieśni"

Psalm 95


Wiemy jak bardzo brakowało w naszej wspólnocie parafialnej chóru kościelnego.

Czekaliśmy na jego powstanie bardzo długo. To nie przypadek sprawił, że powstał on z inicjatywy organisty P. Jerzego Sobla i przy zdecydowanej aprobacie obecnego proboszcza - ks. dziekana St. Bogacza pod koniec roku 2000, a więc w Roku Wielkiego Jubileuszu.

Chór liczy ok.30 osób, jest czterogłosowy. Prowadzeniem chóru, który przyjął nazwę Quattro Voci zajmują się państwo Małgorzata i Jerzy Soblowie. W repertuarze chóru przeważają w zdecydowanej większości pieśni kościelnego, przeznaczone na różne okresy roku liturgicznego, które to są wykonywane podczas uroczystości Bożego Narodzenia, Triduum Paschalnego, Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, Mszach Św. prymicyjnych, parafialnych odpustach, czy również podczas uroczystości patriotycznych jak 3 Maja czy Święto Odzyskania Niepodległości.

W swojej 12-letniej historii chór parafialny Quattro Voci może pochwalić się kilkoma koncertami, które odbyły się w kościele Przemienienia Pańskiego, przy  dużej publiczności.

Również kilkakrotnie chór ze swoimi dyrygentami wyjeżdżał do okolicznych parafii dając koncert kolęd czy pieśni maryjnych.

W październiku roku 2004 chór gościł również u siebie francuski chór La Cantarella z miejscowości Beausoleil, dając wspólny koncert w naszej parafii.

Rok później, w październiku 2005r. chór Quattro Voci wyjechał z rewizytą do Francji, na Lazurowe Wybrzeże i do Włoch, świętując w ten sposób 5-tą rocznicę istnienia.

Występ chóru uświetnił również doniosłą uroczystość konsekracji Kościoła Przemienienia Pańskiego w sierpniu 2006 w naszej parafii, jak również został zaproszony na konsekrację kościoła p.w. Józefa Robotnika w Janowicach w lipcu 2007 r.

W dniu 06.08.2010 na wieczornej Mszy św. chór dziękował Bogu za 10 lat istnienia, a po Mszy św. odbył się koncert, nagrodzony przez obecnych gromkimi brawami. We wrześniu 2010 r. członkowie chóru wraz ze swoim dyrygentem wyjechali do Austrii, na zaproszenie naszego rodaka ks. Seweryna Klimka ,a następnie udali się do Włoch, do grobu błogosławionego Jana Pawła II, aby tam dziękować za 10 lat istnienia i prosić o dalsze boże błogosławieństwo.

24.09.2011 chór wraz ze szkolnym chórem ze Szkoły Podstawowej im. Obrońców Węgierskiej Górki wystąpił na uroczystości 50-lecie powstania tej szkoły. Połączenie chóru dorosłych z dziećmi szkolnymi, wypadło imponująco.

Te dwa połączone chóry, dały również wspólny koncert kolęd i pastorałek w dniu 22.01.2012 w kościele Przemienienia Pańskiego, po wieczornej Mszy św.

Tradycją wspólnych spotkań członków chóru są coroczne spotkania opłatkowe, ze śpiewem kolęd i wspólną zabawą, jak również tzw. ”cecylijki” związane ze wspomnieniem Św. Cecylii - patronki chórów i muzyki kościelnej, jak również wspólne ogniska przy dźwiękach akordeonu.

Chór parafialny tworzą ludzie w różnym wieku i różnych profesji, jednak atmosfera zarówno podczas długotrwałych prób, koncertów, wspólnych wyjazdów i zabaw jest naprawdę iście rodzinna.

Jednak aby chór nadal mógł istnieć i rozwijać się, potrzeba ciągle nowych, kochających śpiew i muzykę ludzi. Słowa pieśni mówią: „Gdzie słyszysz śpiew tam wejdź, tam dobre serca mają, źli ludzie wierzaj mi, ci nigdy nie śpiewają”, dlatego zapraszamy wszystkich, którzy lubią śpiewać, aby swój talent i wolny czas poświęcili na chwalenie Pana pieśnią, bo podobno kto śpiewa dwa razy się modli.

Zainteresowanych prosimy o kontakt z panem organistą Jerzym Soblem lub członkami chóru. ZAPRASZAMY!!!